Haber

Gültekin Uysal: “Milletimizin refah ve huzurunu tesis edecek, işleyen bir adalet ve demokratik sistem kurma iradesini taşımaya devam ediyoruz”

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, bugünkü Millet İttifakı Başkanlar Toplantısı’nın ardından; Bel kemiğini ‘sınırsız yetki-sıfır denetim’ anlayışının oluşturduğu bu keyfi düzene karşı Milletimizin refah ve huzurunu tesis edecek, işleyen bir adalet ve demokratik sistem kurma iradesini taşımaya devam edeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti için ‘fetret dönemi’ olarak anılacaktır” dedi.

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, bugünkü Millet İttifakı Liderler Toplantısı’nın ardından sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Uysal dedi ki:

Bel kemiğini ‘sınırsız yetki-sıfır denetim’ anlayışının oluşturduğu bu keyfi sisteme karşı, Milletimizin refah ve huzurunu tesis edecek, işleyen bir adalet ve demokratik sistem kurma irademiz devam edecektir. Türkiye Cumhuriyeti için ‘fetret dönemi’ olarak anılacaktır.

21 yıllık AKP iktidarının sistemli bir şekilde çökertilmesinin onbinlerce cana mal olduğunu, milyonlarca insanımızın evlerinden olmasına yol açtığını sarsıntıyla bir kez daha acı bir şekilde gördük.

Bu vesileyle bir kez daha hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Güven ve barışı birlikte inşa edeceğiz, yaralarımızı birlikte saracağız. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’na ve Değerli Genel Başkanlarımıza ev sahipliğinden dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu