Haber

Dağıstan’da İsrailli yolcuların güvenliği sağlanıyor

İsrail’in başkenti Tel Aviv’den gelen uçak nedeniyle Rusya’nın Dağıstan’ındaki Mahaçkale Havalimanı’na yüzlerce kişinin baskın yapmasının ardından çok sayıda İsrailli gözaltına alındı.

İsrail’in başkenti Tel Aviv’den Rusya’nın Dağıstan’ına inen bir uçak nedeniyle İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarına tepki olarak yüzlerce kişinin Mahaçkale Havalimanı’na baskın yapmasının ardından çok sayıda İsraillinin güvenli bir yerde gözaltına alındığı açıklandı. İsrailli bir güvenlik yetkilisi yaptığı açıklamada, Mahaçkale’deki olayların devam ettiğini belirterek, “Sınırlı sayıda İsrailli ve Yahudi şu anda havaalanında tecrit altında ve gözetim altında. Şartlar oluştuğunda Moskova’ya aktarmalı uçakla ayrılmaları için çalışıyoruz. İsrail güvenlik yetkilileri ve İsrail büyükelçisi “Yerel güvenlik yetkilileriyle birlikte çalışıyor” dedi.

İsrail Başbakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı, Dağıstan’da yaşanan olayları takip ettiklerini belirterek, Rus kolluk kuvvetlerinin tüm İsrail vatandaşlarını korumasını, Yahudilere ve İsraillilere yönelik saldırılara karşı kararlı davranmasını beklediklerini belirtti.

Havalimanı uçuşlara kapatıldı

Rusya Federal Hava Taşımacılığı Ajansı’ndan yapılan açıklamada, olaylar nedeniyle Mahaçkale Havalimanı’nın uçuşlara kapatıldığı ve “durum normalleşene” kadar kapalı kalacağı açıklandı. – Dağıstan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu