Ekonomi

Boeing 737 MAX uçağına üretim engeli

ABD Federal Havacılık İdaresi, Boeing 737 MAX 9 da dahil olmak üzere MAX tipi uçakların üretiminin genişletilmesine izin vermeyeceğini açıkladı.

FAA’dan yapılan açıklamada, Boeing 737 MAX 9 tipi uçağın 5 Ocak’taki uçuşu sırasında gövdesinden bir modülün kopması sonucu yaşanan olay hatırlatılarak, bu olayın bir daha yaşanmaması gerektiği belirtildi.

Bu kapsamda FAA’nın her uçağın güvenli olmasını sağlamak için ek eylemler açıkladığı ve Boeing’e 737 MAX 9 da dahil olmak üzere MAX tipi uçakların üretiminin genişletilmesine izin verilmeyeceği konusunda bilgi verildiği belirtildi.

Açıklamada ayrıca FAA’nın uçmasına izin verilmeyen 171 adet “737 MAX 9” uçağın her biri için yapılması gereken kapsamlı denetim ve bakım sürecini onayladığı belirtilerek, denetimleri başarıyla tamamlanan uçağın uçuşa alınacağı açıklandı. hizmete geri dönün.

Açıklamada görüşlerine yer verilen FAA Yöneticisi Mike Whitaker, süreçte ortaya çıkan kalite kontrol sorunlarının giderildiğine ikna olana kadar Boeing’in üretimi genişletme veya 737 MAX için ek üretim limitlerini onaylama yönündeki herhangi bir talebi kabul etmeyeceklerini kaydetti. çözüldü. (EKONOMİK HİZMET)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu